Smyslem života lidského má býti tvořivá činnost přežívající svého tvůrce.

ROČNÍK 2019 je již vyprodán.


Ke koupi už není ani v našem Levandulovém obchůdku na vinohradu.

Nový ročník bude aktuálně k rezervaci v prosinci 2020. 


Na bilanci 

letošního roku je ještě příliš brzy. Sběr hroznů vrcholí a i když se na jejich kvalitě a množství podepsal deštivý květen a začátek června, hrozny velkého S dosahují vysoké cukernatosti.Než se však mošt, z nich získaný, promění v lahodné víno čeká jej dlouhé zrání a pomalé prokvašování

Příběh Pater Noster

Možná, že právě tahle byla zrovna první z dnešních moudrých hlav vinné révy u nás.

Příběh této legendy se počal psát už onoho  jara, kdy jsem poklekl a zasadil první z keřů vinné révy do půdy na mých literárních zahradách. Ach, jakou netušenou silou vládnou stvořitelova vnuknutí, když pouhá myšlenka postačí abychom zaplašili ptačí hejna pochyb jenž přináší na křídlech varování opřená o zkušenosti, posbírané dosavadním životem.


Byly jako děti a mé ruce je chránily před nepřízní a neberou.

Dlouhé roky čekání vystřídá svítání...

tak nějak jsem zpíval kdysi v jedněch ze svých zhudebněných básní... Ale upřimně dnes přiznávám, že právě nevědění věcí příštích mi pomohlo, abych nevzdoroval a místo lamentování budoval opět onen zvláštně pevný vztah, oproštěný o nevěru a zradu, mezi člověkem a  rostlinou. 

Měl jsme nepředstavitelně blažený pocit podarování když byla moje práce korunována úspěchem."Chemický postřik" je pouhé vápenné mléko se špitkou skalice a v dnešním ovzduší je nezbytný jako očkování u dětí.

Smutek všech otců krásných dcer, to jsou první hrozny na vinohradu

jako první ruměnec na tváři, dosud malé dívenky, když ji osloví pohledný mladík.To všichni tátové dobře znají. Réva se dostávala do plodnosti a do mých rukou svěřila důvod své nepředstavitelné houževnatosti a síly vzdorovat naprosto všemu. Nezbývá, než se před její křehkou ocelí sklonit s obdivem a především pokorou. 

Pater Noster na historicky první fotografii...

Vodu živoucí já uvěznil pod korek do lahví

nevím, zda jste byli někdy přítomni výrobě vína. Víte kolik lidí se pachtí a pachtilo v historii lidstva za zázrakem? Tak tady máte jeden z nich. Jste přítomni přerodu kalného moštu z pomačkaných hroznů v narození nápoje s úctou vínem nazývaného a v bibli popsaného,Nejlepšího ze spolustolovníků při oslavách prchavých chvilek štěstí či přívalu smutku padlých iluzí.Jediného nápoje vládnoucí mocí iluze, který přinesli andělé na naší zem ze stolů rajských hostin.


Z takovýchto hroznů se vyrábí víno Pater Noster

Má primitivní vína Boží přízně

jsou obdařena do vínku mocí přírodních zákonů, prosta mého zásahu do jejich výchovy. Jsou také líbezná a neuvěřitelně milá, vládnoucí přítulností k čistým lidem. A taková budou vždy. Protože já už vím, že pro velká poznání stojí za to nejenom žít, ale také pro ně s hrdostí umřít.

S úctou k tradici a respektem k přírodě.

a tak mi už nezbývá, než vás pozvat k jeho ochutnání. Je vskutku zázračné. Má moc člověka oprostit od malicherností, vád a nespravedlností nad ním páchaných, nad stesky z nevyužitých šancí a neproměněných příležitostí. Svojí sílu totiž čerpá z míst, kam každý z nás jednou s jistotou ulehne a bude snít svůj nekonečný sen. A těm, kteří žili život tak, že nikomu neubližovali, se prý zdají jenom pěkné sny...


Nabídka vín Pater Noster ročníku 2019

Základní řada našich bílých vín je tvořena hrozny nedosahujícími cukernatost 22°. Vína jsou uváděna pod jednotným názvem Noble Margue. Jsou stáčena a zrají pod originálním korkem a na etiketě nesou své vlastní číslo každé lahve. Při výrobě se nechávají vyzrát 7 měsíců výhradně na divokých kvasinkách a během zrání nejsou nikterak školena, stabilizována, sířena a upravována. Jejich chuťový potencionál je nevyčerpatelný a i když se jedná o bílé víno, doporučujeme servis v teplotě 14°C.

Cena 395 Kč

Naše červená vína jsou opět směsnými víny, protože u modrých odrůd se dosahuje vyšší cukernatosti, s ohledem na místo původu, pouze v těch nejlepších letech. Náš vlastní vinařský zákon však umožňuje doslazení čistým vinným moštem ze speciálně ošetřovaných hlav révy ze kterých se sklízí hrozny o cukernatosti 25°. Podmínkou je však jejich vysazení přímo mezi hlavy modrých odrůd. Výrobní postup je shodný jako u vín bílé barvy s vyjimkou 48 hodinové fermentace celých hroznů.

Cena 395 Kč

Výběrová řada SELECTION je tím nejlepším co nám v tom či onom roce vyzrálo na vinohradu. Hrozny musí dosáhnout minimální cukernatosti 25° a jsou sklízeny i v pozdním podzimu. Zatím v nabídce naleznete bílé víno z odrůdy Muscat blanc a Tramín rouge. Obsah alkoholu se pohybuje nad hranicí 13° a víno je naprosto nesrovnatelně s tím co jsem z výše jmenovaných odrůd dosud ochutnal. Stáčeno do lahví obsahu 0.5 litru.

 Cena 700 Kč