Tyto stránky jsou určeny všem které spojuje magické umění iluze spisovatele Petra Doležala

 Literární kalendář

 24. leden

Josef Frais

Dnes si připomínáme 72 let od narození českého spisovatele a prozaika světa pod zemí. Byl vyučen jako horník a také většina jeho románů a literárních prací je situována do tohoto prostředí.Když debutoval se svým románem (Muži z podzemního kontinentu) byl považován za veliký příslib Československé literatury a přirovnáván k naléhavosti děl Vančurových. Pozdější tvorba (v letech osmdesátých) se však odklońila od prvotního tématu (Frais psal knihy o meziválečném období v kinematografii a válečných vzpomínkách fiktivní postavy Helmuta Nowaka).Jako autor byl velmi plodný ( v literárním odkazu můžeme napočítat takřka 100 prací-některé psal pod několika pseudonymy(Elisabeth o Hara-Helmut Nowak)

Z díla: 

Šibík 505(1979)

Osmý den týdne(1986)


Kniha měsíce ledna

Knihou měsíce ledna se stává titul

Čtení mysli podle petra doležala.

Hororové povídky z temných hlubin podvědomí si našly cestu za čtenáři velmi brzy. K popularizaci knihy jistě přispěje i její uvedení v audio vizuální podobě (první čtyři povídky jsou již nahrány a čekají uvedení pouze na dohodu s distribucí) a další se začnou nahrávat v příštích dnech.
Kniha by neměla chybět žádnému z vás který má rád příběhy,  jejichž čtení mu otevírá branku do zahrad své vlastní fantazie a představ.
 

Na každou knihu, která bude uvedena v této rubrice, můžete čerpat speciální bonus ve výši 100 Kč

Sleva bude automaticky odečtena během měsíce ledna z vaší objednávky u nás v naší redakci  z celkové částky.today's new- je poezie mrtvým žánrem či nikoliv?Vyčerpávající recenze na knihu Poezie non death.

Audioknižní impérium Petra DoležalaRok 2019 pro knižní vydavatelství Petra Doležala znamená jednu z nejdůležitějších změn v celé jeho historii a zásadní posun produkce k novým technologiím. 
Neznamená to však zánik slova  v tištěné podobě, která je  
stále nejprodávanější knižní formou, a proto se v edičním plánu i na příště počítá s novými tištěnými tituly.
S naší značkou se budete moci postupně setkat na přebalech knih které jste četli či je vlastníte, ale také s novinkami které dosud nebyly vydány. 
V redakci si myslíme že mluvené slovo dává knize jiný rozměr a zpřístupní naše knihy i lidem kteří jsou nevidomí, neradi čtou pro málo času či si oblíbili tuto formu na dlouhých cestách a nebo  audio knihy používají jako uspávací médium pro svoje děti.


LEDEN   2019 ZAHAJUJEME  DÁRKEM PRO NAŠE ČTENÁŘE

O projektu Audio knih Petra Doležala již mnozí víte a tak přidáme některé doplňující informace. Knihou, na které se nyní ve studiu pracuje, je titul Čtení mysli podle petra doležala. Posluchače čeká více jak dvacet povídek v rozhlasové dramatizaci a běžným zvyklostem se vymykajícímu zpracování. Jako první si budete moci poslechnout pilotní díl-úvod do dlouhé série výletů v temné vody lidské mysli s podtextem

Když se bojíme jsme nejblíž stvořiteli.


E-Knihy Petra Doležala