de

 Projekt audio knih startujeme již v lednu


knihy petra doležala

Tyto stránky jsou určeny všem které spojuje magické umění iluze spisovatele Petra Doležala

 Literární kalendář

 24. leden

Josef Frais

Dnes si připomínáme 72 let od narození českého spisovatele a prozaika světa pod zemí. Byl vyučen jako horník a také většina jeho románů a literárních prací je situována do tohoto prostředí.Když debutoval se svým románem (Muži z podzemního kontinentu) byl považován za veliký příslib Československé literatury a přirovnáván k naléhavosti děl Vančurových. Pozdější tvorba (v letech osmdesátých) se však odklońila od prvotního tématu (Frais psal knihy o meziválečném období v kinematografii a válečných vzpomínkách fiktivní postavy Helmuta Nowaka).Jako autor byl velmi plodný ( v literárním odkazu můžeme napočítat takřka 100 prací-některé psal pod několika pseudonymy(Elisabeth o Hara-Helmut Nowak)

Z díla: 

Šibík 505(1979)

Osmý den týdne(1986)


Kniha měsíce ledna

Knihou měsíce ledna se stává titul

Čtení mysli podle petra doležala.

Hororové povídky z temných hlubin podvědomí si našly cestu za čtenáři velmi brzy. K popularizaci knihy jistě přispěje i její uvedení v audio vizuální podobě (první čtyři povídky jsou již nahrány a čekají uvedení pouze na dohodu s distribucí) a další se začnou nahrávat v příštích dnech.
Kniha by neměla chybět žádnému z vás který má rád příběhy,  jejichž čtení mu otevírá branku do zahrad své vlastní fantazie a představ.
 

Na každou knihu, která bude uvedena v této rubrice, můžete čerpat speciální bonus ve výši 100 Kč

Sleva bude automaticky odečtena během měsíce ledna z vaší objednávky u nás v naší redakci  z celkové částky.today's new- je poezie mrtvým žánrem či nikoliv?Vyčerpávající recenze na knihu Poezie non death.

Audioknižní impérium Petra DoležalaRok 2019 pro knižní vydavatelství Petra Doležala znamená jednu z nejdůležitějších změn v celé jeho historii a zásadní posun produkce k novým technologiím. 
Neznamená to však zánik slova  v tištěné podobě, která je  
stále nejprodávanější knižní formou, a proto se v edičním plánu i na příště počítá s novými tištěnými tituly.
S naší značkou se budete moci postupně setkat na přebalech knih které jste četli či je vlastníte, ale také s novinkami které dosud nebyly vydány. 
V redakci si myslíme že mluvené slovo dává knize jiný rozměr a zpřístupní naše knihy i lidem kteří jsou nevidomí, neradi čtou pro málo času či si oblíbili tuto formu na dlouhých cestách a nebo  audio knihy používají jako uspávací médium pro svoje děti.


LEDEN   2019 ZAHAJUJEME  DÁRKEM PRO NAŠE ČTENÁŘE

O projektu Audio knih Petra Doležala již mnozí víte a tak přidáme některé doplňující informace. Knihou, na které se nyní ve studiu pracuje, je titul Čtení mysli podle petra doležala. Posluchače čeká více jak dvacet povídek v rozhlasové dramatizaci a běžným zvyklostem se vymykajícímu zpracování. Jako první si budete moci poslechnout pilotní díl-úvod do dlouhé série výletů v temné vody lidské mysli s podtextem

Když se bojíme jsme nejblíž stvořiteli.


E-Knihy Petra Doležala