ČTENÍ MYSLI PODLE PETRA DOLEŽALA

Mimosmyslové vnímání, neboli schopnost ESP, je mimořádný dar kterým vládne necelé 1% veškeré populace. Petr Doležal touto knihou zcela vybočuje ze své dosavadní tvorby. Čtenáři předkládá 23 příběhů jenž spatřil v hlavách lidí, které denně míjí a potkává. Jsou děsivé, překvapující, psychologické, hororové a provokující nelogičností.

Kniha je určena všem čtenářům, kterým nejsou cizí výrazy jako telekineze, telepatie, paranormalita, záhadná tajemství snů a představ vznikajících v lidském podvědomí.

Hostem v knize je finalistka dětské literární soutěže Můj svět slov  Adéla Horská s povídkou Oči plné strachu.

KNIHA SE PŘIPRAVUJE  I V CIZOJAZYČNÝCH PŘEKLADECH (AJ,NE,PL)

Informace o knize

Stránky: 240

Rozměr: 21x14 cm

Obal: pevné desky s barevným přebalem

Ilustrace: černobílé kresby autora, uhlem

Ukázka z knihy: ano

E-kniha: ano

Audiokniha: ano300,00 Kč 330,00 Kč

30 recenzí


Milý Petře,
dnes jsem dostala Tvoji knihu Čtení mysli podle Petra Doležala. Od února, kdy jsem si ji objednala, jsem ji netrpělivě čekala. Neuvědomovala jsem si, jak dlouhá cesta je až do vydání knihy. Poté jsem našla zprávu, že vyjde 7. září. Říkala jsem si, počkám tak 14 dní a pak se ozvu.Dnes mohu oslavovat. Knihu mám a dokonce jsem ji už přečetla. Člověk je uveden do nějakého snu či vzpomínky, zkouší se orientovat a najednou si uvědomí, že to není sen, ale skutečnost, kterou mnozí hrdinové prožili. Srdce se mi sevřelo strachem, lítostí. Já totiž na jaře přečetla asi deset knih od Aškenazyho, skončila jsem u knihy Miláček, tu jsem do police vrátila nedočtenou, už jsem nedokázala unést tu tíhu strašlivých osudů.Tvoje kniha je nádherná, opět nový způsob, jak oslovit čtenáře. Asi nikdo si nedokázal představit, že kniha bude mít tento obsah. Nedokážu najít slova, jak knihu ocenit. Je hluboko ve mně a místy mě děsí. Snad nejvíc povídka o Mičlovi. Uvědomuji si, že je potřeba připomínat si hrůzy války a ty jsi to udělal zcela nenásilným způsobem, o to působivěji. Je třeba vážit si míru, od II. sv. války uplynulo pouhých 73 let.Tvoje ilustrace vyjadřují všechnu tu bolest, ten strach a děs. Úžasný je anděl na titulní straně, nebo ďábel anebo noční můra? Každý má na vybranou.Přijmi mou hlubokou poklonu.K novému talentu, k Adéle Horské. Zasáhl jsi skutečný talent. Pamatuji si to děvčátko ze setkání z Chrudimi. V jejím věku bych to já nedokázala napsat, dokonce ani dnes. Povídka má v sobě strach, děs, je napínavá a má v sobě kus tajuplnosti.

Přeji Ti šťastné dni a krásné babí léto.kamarádka Jindra 

Dobrý den 

Na vaší anketu o nejoblíbenější povídku z této knihy odpovídám jasně.

Utopená v posteli -Ten druhý ve mně-Ani stopa po Zakovi

Petr Dvorský

Dobrý den do redakce

u mě zvítězil dojem z povídky Super moucha Flyn

Lenka 

Dobrý den. Rád bych se přihlásil do vaší soutěže. Povídka která se mi nejvíce líbila se jmenuje Kam pošta nechodí. S pozdravem a poděkováním za napínavé čtení.

Vladimír  Sobotka

Dobrý den. Nejvíce se mí líbí povídka Někoho sis přivedl s sebou

Láďa

Neuměla jsem si představit, čím mě nová kniha překvapí. Je až neskutečná, obsahem, ilustracemi, podáním...Zaujala mě každá z povídek svou tajuplností, tajemstvím, nápovědou. Vždy jsem si myslela teď to vím, a přišel zvrat, odkaz na minulost. Povídka o Mičlovi mě pohltila. Pocit strachu, děsu mě provázel celou knihou. Ani teď nevím, zda kresba je ďábel nebo anděl se všeobjímajícími křídly. Vždy podle toho jakou povídku nebo její část jsem četla. 

Jindra T.

Dobrého dne do redakce.Tímto se zapojuji do vaší soutěže o knihu Rok nula. Povídka která mě nejvíce zaujala z knihy Čtení mysli se jmenuje Někoho sis přivedl s sebou. Kontakt a adresa níže.

Pavel.

Výborné čtení  .Už dlouho jsem nečetl něco podobného. Anketu vyplňuji ale ne z důvodu abych byl vylosován a získal novou kníhu Petra Doležala Rok nula. Stejnak si ji jako ty předešlé rád koupím. Nejvíce se mi pod kůži dostala povídka Průsak.

Milan z Kolína

Dobrý den-zapojuji se do vaší soutěže o novou knihu. Nejvíce se mi líbí povídka Kam pošta nechodí.

Zdenek  Praha 9.

Dobrý den pane Doležale

Chtěla bych Vám poděkovat za nádherné a dech beroucí čtení. Nejvíce na mě a členy rodiny zapůsobila povídka Někoho sis přivedl s sebou.

Lenka  Praha Strašnice

Dobrý den, reaguji na výzvu a Vaší vyhlášenou soutěž.

Kniha je pěkná a plná záhad. Nejvíce se mi z ní líbila povídka Někoho sis přivedl s sebou.

Petr  Brno

Zdravíme do redakce. Za naší rodinu jsme vybrali povídky dvě. 

Kam pošta nechodí-Ani stopa po Zakovi.

Děkujeme za skvělé a napínavé čtení.

Michal a Anna Luketovi H.B

Dobrý den pane Doležale

děkuji Vám za moc pěkné čtení. Kniha je plná napětí a pokud tohle vidíte v hlavách lidí tak raději nechoďte ani ven. Povídka která se mi nejvíce líbí se dá těžko označit. Ale chápu že do vaší ankety musím a tak si myslím že to bude příběh Ani stopa po Zakovi.

Váš čtenář Milan

Ahoj Petře

na dotaz uvedený na tvých stránkách odpovídám že nejvíce mě zaujal příběh Super moucha Flyn.

Láďa Semily

Dobrý den 

ráda bych se zapojila do vaší soutěže. Nejvíce se mi líbila povídka Ten druhý ve mně-Utopená v posteli-Ani stopa po Zakovi. Kniha je napsaná bez pochyb zajímavým způsobem a libí se mi kresby autora. 

Věra

Dobrý den do vaší soutěže přidávám hodnocení mé 10. leté dcery. U ní zvítězila povídka Vítr.

Jitka

Knihu jsem zvládla přečíst za dva dny. Je zvláštně strašidelná ale také zvláštně člověčí. Pokud se toto odehrává v hlavách lidí není náš svět zase tak špatný, což je i můj názor. Knihu bych doporučila i ostatním.

A.Vrbovská

Knihu jsem přečetla za dva dny. Čte se lehce, ale ne v noci či po samotě. Z povídek se mi nejvíce líbí 

Ani stopa po Zakovi.

Martina

Dobrý den -čtu si předešlé recenze a ohodnocení a postrádám v nich trochu více soucitu. Myslím tím že se raději bojíme než si uvědomujeme lidské utrpení.Proto za mě jednoznačně povídání s názvem Kam pošta nechodí. Za čtení děkuji, moc se mi líbilo.

Vladimír Šulc

Dobrý den do redakce. Kniha Čtení mysli se mi moc líbí-a nejvíce povídka fanynka.

Olina

Dobrý den-vaše audio knihy jsou prostě úžasné.

Andrea

Poslechla jsem si pilotní díl vaší edice Audio-knih. Je sugestivní a mrazivý.  Moc se mi líbí.

Marta Jolánová

Jindřiška Tischerová Kniha překvapí svým obsahem. Každou povídku jsem si musela nechat tzv. projít hlavou, zamyslit se nad ní. Většinou až závěr uvede čtenáře do situace, na místo dění. Vrací nás do let, které nejdou zapomenout a nejdou odpustit. Právě jsem si poslechla Pilotní díl: Zvláštní a hluboce působivé. Tajemná mystika, souboj strachu a víry malého chlapce, který do chlapa má daleko. A je na rozhodování v této chvíli sám. Celý život si tento boj bude pamatovat a někdy v bezesné noci se mu vrátí 

Wow, dlouho mě žádná literatura tak radikálně nezaměstnala mozek, emoce a prostě klobouk dolů

Andrea

Knihu Čtení mysli mám rozečtenou a to co jsem přečetl jsem zhltnul okamžitě s následným pocitem nepříjemného mrazení a s husí kůží po dočtení jednotlivých příběhů..Knížka, kterou si otevřu radši za bílého dne.

Štepán

Milá redakce

Čtení mysli je skvělé čtení o málo známém světě snů, představ, spánku a telepatie. Děkuji za ní. Myslím na pana Doležala a všechny hrůzy, které vidí.

Ondra

Skvělá literatura pro všechny milovníky hororu a strachu. Nečetl jsem nic lepšího a to už mám ledacos přelousknuté. Každá z povídek by vydala svojí silou na samostatnou knihu a Doležal se úspěšně zařadil mezi autory balancující na pokraji poznání.

Bravo mistře -Luboš

Tuto knihu jsem přečetla za víkend a musím přiznat že toho trochu lituji. Protože už v pondělí se mi po hrůzné logice a snadno pochopitelným zápletkám oněch příběhů, zrozených v lidských hlavách, počalo krutě stýskat.

Andrea

Dobrý den do redakce.

Dobrý den panu Doležalovi.

Čtení mysli je naprosto jedinečná kniha. Příběhy jsem si velmi oblíbil a mohu je vyprávět známým. Rozhodně by si zasloužily zfilmovat a já si myslím, že se tak, dříve  či později, stane. Za knihu děkuji a nyní se pustím do audio knih. Jsem zvědav, jak si s "duší" příběhu její protagonisté poradili.

Aleš