GENERACE DECIBELŮ-1 část

nejprodávanější kniha ve své kategorii

Generace decibelů je svědectvím o báječných časech zrození rocku v Československé socialistické republice. Vypráví o partě, jakých byly snad stovky, jenž vyráží na svůj bigbítový víkend někam na okraj normalizované společnosti, která vše západní odsuzuje. Dlouhé vlasy, oprané džíny barvy letního nebe. vzdor dospívání, ale především význam slova kamarádství provází čtenáře od začátku do konce příběhu. Připomene časy mladosti celé generaci dnešních tatínků, babiček a dědečků, kteří se stále cítí na dvacet a vyráží jako před lety na taneční zábavy.

Knihu si čtenáři oblíbili pro její snadno čitelný sloh a autentičnost, která je snadno vrací zpět do mládí.

Jedinečný a originální dárek všem, kterým koluje v žilách stále rockerská krev


Kniha je jedinou, která je věnována české rockové hudbě za komunistického režimu a skýtá záruku, že tyto časy nebudou zapomenuty.

Její autor se obrátil na ministerstvo kultury s požadavkem, aby se česká rocková zábava stala kulturním dědictvím naší země.


Anotace knihy

Zní to téměř jako pohádka, že před čtyřiceti lety ovládal svět rock víc, než strach z amerických či ruských atomovek. I do Československé socialistické republiky, stále více pronikalo ono hnutí skrze ostnaté dráty a represe režimu. Mládež byla rozdělena na uhlazené příznivce diska a zarputilé rockery, nositele dlouhých vlasů a riflových uniforem.

Kniha Generace decibelů vypráví strhující příběh z oněch časů a nabízí, tehdejším dětem rocku, dnešním otcům, matkám, babičkám a dědečkům, vrácenku do zlatých časů jejich mládí.

V neposlední řadě je také poctou, statečným světlonošům rocku, kteří jim na zábavách hudbu ze zakázaného světa, neohroženě servírovali.

Jmenovitě Odyssea, Klaxon, Benefit, Orient, Projektil, Vitacit

Děj knihy slouží i jako předloha pro klubový pořad Petra Doležala a Václava Běhavého Generace decibelů, se kterým vyráží za svými čtenáři po českých a moravských rockových klubech.

Součástí knihy je velký rockerský test o zajímavé ceny.

V roce 2017 se slavnostního křtu knihy v letním areálu v Živanicích u Pardubic zúčastnilo 1400 lidí.

Informace o knize

Stránky: 256

Rozměr: 21x14 cm

Obal: pevné desky s barevným přebalem

Ilustrace: černobílé fotky, originální obaly LP

Ukázka z knihy: ano

E-kniha: ano

Audio kniha:ne

300,00 Kč

68 recenzí

Včera odpoledne jsem knihu přečetla. A moje dojmy-překvapení, úžas, jako vždy něco úžasného, nepředstavitelný zážitek. Nejprve jsem musela vstřebat atmosféru těch let, já žila v jiném světě, touhle hudbou nepolíbená, ač zaměstnaná, tak především žena v domácnosti.

Kniha je nádherná vzpomínka pro ty, co tuto hudbu prožívali a poučení pro všechny, kdo se dozvěděli, v jaké době jsme žili a radost nad těmi, kdo se vzpírali.

Závěr je nepředstavitelný, laicky řečeno, dostal mě na kolena. Příběh něžné a silné lásky, nenaplněné, která vykvetla ve světě, nad kterým se mnozí pozastavovali.

Nic krásnějšího jsem v poslední době nečetla. Dlouho jsem užasle seděla a byla plna toho skvělého příběhu. Nakonec jsem utekla ke kamarádce, abych ten splín skryla. Povedlo se něco nepředstavitelného, vložit do světa decibelů něhu, Romeo a Julie.

Gratuluji!

Kniha pro všechny generace, každý se v ní najde.

Jindra

Velmi silný příběh z našeho mládí.Díky, hned jsem pookřál ve vzpomínání.I když vzpomínky jsou to jediné co nám nakonec zůstane.

Pavel

Odyssea doporučuje knihu !!
Generace decibelů
- je o vás - příběhy z tancovaček z 80tých let většinou ze štací ve východočeském kraji, proložená citáty z textů Odyssey, M.Johnu, Benefitu aj.
Zavzpomínáte.

Přeji jménem celé kapely Karamelklidné prožití vánočních svátků a pokud možno optimistický vstup do Nového roku všem našim příznivcům a pořadatelům. Tolik obvyklá fráze. Těm, co ještě přemýšlí nad dárkem pro duši rockerskou, vřele doporučím knihu Petra Doležala Generace decibelůOdkaz je na našich stránkách. Po jejím přečtení možná začnete přemýšlet nad tím, jestli se nám nějací pitomci, opět nesnaží pod záštitou ochrany našeho zdraví, organizovat život a to bych vám do roku 17, jak říkají, rozhodně nepřál.

TV Mozaika-Kniha Generace decibelů

Příběh českýho bigbítu v postavách vonících poezií rocku : Mydlina, Doli, Tahoun, Blažena a Vomastek bojují s tvrdým socialismem o jejich vlastní svět, plnej rockový a bigbítový muziky a práva na vlastní názory a vlastní život.

Jindřiška Tischerová Nádherná kniha plná vzpomínek a cituplných příběhů. Překvapí vás a uchvátí obsahem, nejkrásnější dárek nejen rockerům. Prostě tak to bylo, a díky za vrácenku.

Veliké díky za krásné rokové vzpomínky.Chodili jsme na bigboše na plzeňsku.Jo to byly zázračný časy s Pumpou, Odysseou, když nám vládnul bolševik.

Láďa

Kdo to zažil jako my, tak musí za knihu poděkovat.A já děkuju, nejen za vzpomínky, ale taky za kámoše, který jsem si zase vybavil a za ty skvělý časy, který nám můžou ti dnešní jenom tiše závidět.

Jarda -Domažlice

Moc veliké díky za vrácení vzpomínek na časy našeho mládí a zábav s bigbítovou muzikou. Kniha se mi líbí, je napsaná přesně tak jak to tenkrát bylo.Taky si myslím jako Jarda z Domažlic,že dnešní mládež nemá o pravém kamarádství ani potuchy.

Jiří -Sušice (ročník 65)

Ahoj Petře

Tvoje kniha Generace decibelů je naprostá pecka.Jednoho až rozbrečí jak to rychle uteklo.No hold už máme kus za sebou.Chci ti poděkovat za úžasný chvíle ve vzpomínkách, který mě potěšily.

Kája-Sopřeč

Ahoj Petře, dík za přijetí přátelství.Včera jsem skouknul opakování relace o Tvojí knížce na TV Rebel. Dobrý, trochu se mi rozsvítilo....:-) Vypadá to na dobrej autorskej počin,...držím palce, ať se dobře prodává. Můžu si taky jednu objednat? zdravím srdečně, Standa (k)

Klaxon rock

Milý Petře Doležale

Chtěla bych Vám poděkovat za knihu Generace decibel.I v pokročilém věku jsem stále rokerka a Vaše kniha mi vrátila ,aspoň na chvíli ,ony časy, které jsme prožili. Díky Vaší knize, si uvědomuji, jaké jsme měli obrovské štěstí.Panoval kolem nás mír,všichni jsme měli stejnou výplatu, neotravoval nás zvuk mobilu a těšili jsme se na kamarády a kamarádky. To ti dnešní nemají a jednou toho budou litovat.

Zuzana-Lochenice u Hradce Králové (ročník 57)

Dobrý den pane Doležale

Chtěl bych poděkovat za nádherný zážitek při čtení knihy Generace deibelů. Je to úžasný nápad umožnit pamětníkům

návrat na místa, kde prožívali svoje první holčičí vzplanutí a první opičky.

Je škoda,že se to nemůže vrátit. Ale Vaše kniha to dokázala.

Martin

Dobrý den.

Ráda bych pochválila knihu Generace decibelů, která mě nadchla.Jsem pamětnice časů sovětské okupace, ale ještě jsem nečetla knihu napsanou o těch letech s takovým humorem a nadhledem. Až na ten smutný konec.

Děkuji Olina Šustová

Ahoj Petře

Vcera jsem shlednul porad na TV Rebel o Tve nove knizce. Myslim si,ze je strasne fajn, ze jsi neco takoveho napsal. Vzpominka na tu skvelou dobu tancovacek,kdy jsme sjizdeli repobliku v RTaku od vesnice k vesnici je porad v men srdci. Jirka Emanosky- ex Klaxon (1988-1991)

Ahoj Petře

viděl jsem v TV Rebel Rock speciál o tvé nové knize Generace decibelů.Musel jsem si koupita nelituji toho.Výborně napsané a veselé čtení.Jenom škoda, že to tak rychle uteklo.

Děkuji a zdravím tě.

Eda

Velké díky za krásné vzpomínání při čtení knihy generace decibelů.

Josef z Paky

ahoj,s knížkou jsem tak v půlce, a určitě ji přes víkend doštu, ačkoli už takřka nečtu knížky,...,leccos mi to připomělo, podobné zážitky z doby poněkud starší, když mě bylo nějakejch 15+ , výpravy za bigbítem, kdy jsme vyráželi vlakem v pátek večer, na zastávce v Týnci jsme čekali na vlak od pardubic, ( a nebo taky od Kolína,...), a z oken už koukali přeloučský máničky a když vlak zastavoval, tak jsme na sebe volali, kam jedou a kde se hraje a co tam hraje, to nikde plakáty tady nevisely, to jsme se dozvěděli často až ve vlaku, že třeba hraje v Přistoupimi Markýz John, nebo v Sokolči Formace, do Přistoupimi se vystoupilo v Českým Broidě a pak dál pěšky, třeba 7 km, šlo klidně 300 lidí, to samé ráno nazpátky, do Sokolče se vystoupilo v Klučově a dál pěšky, to byly poutě za bigbítem,,,

Standa

Ahoj vydavatelství knihy Generace decibelů

myslím že vydat a napsat takovou knihu byl ten nejlepší nápad, protože rokerů a těch, který to zažili jsou tisice.Při čtení kapitol jako by se zastavil čas.Ach jo, dojít si zase s kámošema na pivko a za holkama, bylo to krásný a díky vaší knize sem opravdu hrdej, že jsem byl u toho.

Vašek Opolany

Dobrý den

kniha Generace decibelů je naprosto úžesný čtení o našem mládí.Zasmál jsem se i zaslzel.

děkuji Vláďa

Benefit

Když už jsme u knih , vřele doporučuju jednu - GENERACE DECIBELŮ od Petra Doležala . Skvělá knížka , přečtete ji jedním dechem . Benefit , Orient , Odyssea , Markýz John a MÁNIČKY !!!!!!!!! Nostalgie tancovaček jako blázen

Milá redakce

děkuji za nádherné vzpomínání při čtení super knihy Generace decibelů

Jiří z Prahy

Kniha Generace decibelů je nádhernou vzpomínkou na časy našeho mládí.Moc a moc děkuji za toto dílo.

Zuzana (Olešnice u Chlumce n C-ročník 67)

Milá redakce

děkuji za nádherné vzpomínání, které mi umožnila kniha Generace decibelů.Také jsem chodila na taneční zábavy a našla si tam velikou spoustu kamarádů,kteří mi vydrželi na celý život.Po přečtení knihy jsem byla smutná, ale také šťastná, že jsem se stala, díky vaší knize, hrdinkou tohoto velikého díla.

Lenka

Ahoj v redakci

chtěla bych vám moc poděkovat za knihu Generace decibelů, je z doby mého krásného mládí, které jsem si jejím přečtením zase připomněla.Konec knihy mě rozplakal, je dojemný a připomíná, že čas je neúprosný.

Lenka B z Kolínska

Milá redakce a milý pane Doležale

kniha Generace decibelů je krásné a nostalgické čtení o době, která je bohužel pryč. Při jejím čtení jsem uronila i nějakou tu slzu, zvláště při závěru knihy, který je krutý k nám, kteří už jenom vzpomínáme.Na zábavy jsem chodila coby mladá dívčina a i když jsem nekouřila a nepila, zažila jsem v oné atmosféře nezapomenutelné chvíle.

Jitka Česká Lípa

Rád bych napsal svůj názor na knihu Generace decibelů, kterou vydalo vaše vydavatelství.I my jsme chodili na rockové zábavy a byly to jistě ta nejlepší léta.Dnes už jenom vzpomínáme na časy minulé.Kniha je velmi pěkně napsaná a také se mi líbí, že jsou v ní uvedeny i texty písní z nichž některé znám.Není to tak dávno a přesto je to už minulé století, ale prostřednictvím stránek vaší knihy Generace decibelů, jsem se do oněch chvil zase vrátil a za to ode mě veliké DÍKY

Vašek

Kdysi zpívali Orient a Ruda Rožďalovský s Jindrou Pavlištou. Dostala se mi do rukou kniha Petra Doležala se stejnojmenným názvem s podtitulkem s věnováním kapelám jako Benefit, Orient, Karamel....O to víc mě tato kniha zajímala, jelikož podobných knížek je jako šafránu. Když tak přemýšlím, tak snad jen Pelcova ...a bude hůř se zabývá částečně tématem doby zábav 80. let, ale pak kniha pak utíká po jiné dějové linii a tématu.

Knihu jsem přečetl za den a vrátila mě do dávných krásných časů víkendových zábav a nedělních čajů. Vrátila mě do dob cestování vlakem, kdy na každé stanici přistupovali známí, s kterými se člověk týden neviděl, na doby, kdy ve vlaku se vyměňovaly informace, kde jaká kapela hraje a kam tedy vyrazíme (často to záleželo i kam jaká slečna mířila), na dlouhé noční hodiny čekání na venkovských nádražích, do dob neustálých kontrol hlídek VB, takže "občanku" člověk opravdu pomalu ani nezandal, do dob neustálého vysvětlování, co děláte na nádraží, když další vlak jede až ráno za pár hodin, popř. proč se nacházíte právě tady a ne jinde, do dob cest z nádraží rozednívajícím se dnem, vrátila mě do časů prvních lásek...

Knihou se prolíná naprosto "všední" a "obyčejný" příběh Doliho, Mydliny, Kance, Boženy či Tahouna. "Obyčejný" příběh a starosti, které v tu dobu prožívaly tisíce jiných. Rebelství dlouhých vlasů, džín a džínových bund, odvaha mnohé kapely vůbec v té době vystoupit a hrát s vědomím, že to může taky být její poslední vystoupení...a pro mnohé často i bylo. Při čtení jsem se myšlenkami a vzpomínkami vracel na všechna ta krásná místa letních parketů - Převýšov, Vojice (u Ostroměře) a další...a v hlavě se skládala krásná mozaika dávno zapomenutých vzpomínek.

Kniha je psaná čtivě a bez jakýchkoliv podtextů, kdyby čtenář musel hledat "jinotaje" nebo uryté význam a je psána jazykem, jakým tehdy mládež mluvila. Občas padne i peprné slovo, ale upřímně, Mirkové Dušínové mezi námi moc nebyli. Myslím ale, že ji dnešní mládež moc nepochopí, protože žijí v jiné době. Občas se částečně dotýká i reálné dobové události.

Knize bych vytknul pár drobností, které se ale pozorný čtenář musí najít sám. Vzhledem k tomu, že jsem tuto dobu víc než intenzivně prožíval mi neušlo, že když "naše" zmíněná parta vešla do sálu, kde hrála skupina XY, nemohla se ze sálu linout písnička XZ, kterou hrála jiná kapela. Stejně tak když Doli půjčuje LP své kamarádce, zmíněná skladba, kterou chtěla pouštět na mejdanu ještě neexistovala. Vyšla na LP až o 2 roky později. Najdete je taky?? Napište nám!!! Někoho z vás odměníme nějakým CD. Ale, to jsou jen malé drobné chybičky, každopádně kniha stojí za přečtení. Mladí snad maličko nahlédnou na krásnou a "pionýrskou" (nemyšleno rudošátkovskou) dobu tanečních zábav, komunikace mezi mládeží když nebyl internet, sms, email...no a "staříci" jako já se při čtení vrátí alespoň na chvíli do té úžasné dob

Honza

Knihu Generace Decibelů mám ráda od první stránky, kterou jsem si přečetla v ukázce, která je uveřejněna na stránkách Škola spisovatelů Petra Doležala.Dává mi možnost poznat. jak žili moji rodiče , když jim bylo tolik, jako mně. Byla to veliká doba a trocha ji rodičům závidím, protože té dnešní chybí ideál kamarádství.

Lucka- 15 let

Mimochodem, "Generaci decibelů" jsem před pár dny dostal ke 44. narozeninám od bráchy (což je nadšenec do Benefitu - ostatně na jejich internetových stránkách zmínku o téhle knize objevil a pak mi ji koupil). Hned v ten den jsem se začetl a už první stránky mě rozesmály, výborné hlášky - i když to celé asi vyloženě o legraci nebude. Nicméně knížka je psaná skvělým a mně blízkým stylem, bude se mi líbit. Díky za ni !

Martin

Ano i my jsme vyráželi za bigbeatem a někdy pěkně daleko.A čím dál, tím líp, protože jsme byli parta a potkávali všude svoje kamarády.A ta rána? Pivko a polívka a tradá domů, trochu načerpat sil a večer zase za muzikou. Kdo zažil pochopí, kdo ne, může litovat.Knihu Generace decibelů chválím za její sílu, vrátit čas o pár koleček zpátky.

Roman D.

Kniha Generace decibelů je výborné čtení a není nad ní. Ani ve snu by mě nenapadlo, že se budu moci vrátit opět do nej let mýho života, za který bych dal všechno, kdyby se mohly ještě jednou vrátit. Při čtení týhle knížky se mi zase vrátily vzpomínky na kamarády a naše tahy za bigbošem a jsem za ní rád, protože každej pátek po ní šáhnu a zase vyrazím.

Vlk

Dobrý den,

zakoupil jsem si Vaší knihu Generace decibelů na zábavě ODYSSEY v Heřmanové Městci

a musím říct,že mně její čtení potěšilo a vrátil jsem se do krásných bezstarostných let,kdy jít na bigbeat,

víkendový život kolem kapel a kamarádů bylo tím,co popisujete ve Vaší knize.

Konec knihy je trochu smutný,ale život je krutý.........

Michal

Milá redakce

chtěla bych si objednat druhý díl knihy generace decibelů, protože jednička je naprosto úžasné čtení.

Pokud se nemýlím, jste jediní, kteří o těchto časech píšou.

Díky.

Romana H

Dobrý den

zasíláme vyplněný test z naprosto úžasné knihy Generace decibelů a děkujeme za úžasné čtení o časech našeho mládí.

Pavel a Olina

Dobrý den vydavatelství knihy Generace decibelů-test nám dal zabrat, ale myslíme, že až na jednu kapelu č.16, jsme si jistí.

Kniha se nám velmi líbila, je úžasná a připomíná ta nejlepší léta. Děkujeme za ní a těšíme se na další podobné.

Olina a Viktor z Brodu

Pokud se nemýlím, je to první kniha, která se věnuje mládí naší generace.Skoro mám pocit, že by se na něj zapomnělo, snad protože jsme dospívali v jiném režimu.

Je prostě a úžasně napsaná a když ji čtu, vrací se mi tolik vzpomínek. Děkuji za ní.

Karel

Vynikající čtení pro všechny bigbíťáky. Ten test je vynikající nápad.

Knihu Generace Decibelů jsem přečetl jedním dechem.Je milá a plná vzpomínek na časy bigbítů a tanečních zábav, jak jsme si je užívali. Škoda, že jsou ty časy již nenávratně ztracené.Častokrát si na ně vzpomenu a díky této knize jsem se rozhodl o víkendu vyrazit na zábavu. Překvapilo mě kolik chodí lidí mé generace.

Díky P.Lexa

Před nedávnem jsem si zakoupila vaší knihu Generace decibelů. Je vyjímečná, pro váš dar, vrátit čas ve vzpomínkách na ty krásné časy, kdy jsme byli mladí. Vše bych dala za tu možnost, ještě jednou je prožít.A díky stránkám této knihy se mi to podařilo.

Eliška

Generace decibelů, je velmi dojemná kniha a přiznávám, že jsem při jejím dočtení zaslzel.Když jsme přijeli s kamarády, naší bejvalou partou do Živanic na její křest, uviděl jsem jejího autora s nějakým rockerem na invalidním vozíčku a do konce večera to nemohl rozchodit.Tuším správně, že to byl Kanec?

Miloš

Pane Doležale, Vaše knihy jsou tak krásné, ale proč tak smutné?

Aspoň jednu s pozitivním koncem.

Jitka

Generace decibelů je nejlepší kniha o nejlepších letech nejlepší generace napsaná nejlepším spisovatelem.

Jiřina " nejlepší" holka ze Semilska

Dobrý den a poděkování za knihu Generace decibelů(vlastně všechny tři) už je mám přečtené a právě je čtou i další příslušníci naší rockerské party.

Kluci z kolínska a okolí

Vážená redakce

děkuji za knihu Petra Doležala Generace decibelů, kterou jsem si velmi rád přečetl. Je naprosto jedinečná a opravdu dokázala vrátit čas. Test jsem zvládl s menšími problémy-obr. č 12-snad Suzi ? ale posílám ho k vám do redakce.

Marcel Štefan

"Knihu jsem přečetl za den a vrátila mě do dávných krásných časů víkendových zábav. Do dob cestování vlakem, kdy na každé stanici přistupovali známí, které člověk celý týden neviděl. Ve vlaku se vyměňovaly informace, kde jaká kapela hraje a kam tedy vyrazíme. Na venkovských nádražích se pak dlouhé hodiny čekalo. Hlídky VB neustále kontrolovaly s dotazy, co děláte v noci na nádraží, když další vlak jede až ráno. Do časů prvních lásek...

Kniha vypráví obyčejný příběh Doliho, Mydliny, Kance, Boženy či Tahouna. Je o starostech, které v tu dobu prožívaly tisíce lidí. Rebelství dlouhých vlasů, džín a džínových bund. O odvaze mnohých kapel, které hráli s vědomím, že to může být jejich poslední vystoupení...a také, že pro mnoho bylo. Myšlenkami jsem se vracel na krásná místa letních parketů - Svijanský Újezd, Převýšov, Vojice a další.

Kniha je čtivá, bez podtextů, je psaná jazykem, kterým tehdy mládež mluvila. Dnešní mládež knihu zřejmě nepochopí, protože žije v jiné době, asi jako my jsme tehdy nechápali dobu našich rodičů a prarodičů. Okrajově se dotýká i reálných dobových událostí. Kniha určitě stojí za přečtení. Mladí můžou nahlédnou na krásnou dobu tanečních zábav a komunikace bez internetu, sms a e-mailů...starší se při čtení vrátí alespoň na chvíli do té úžasné doby."

O knize Generace decibelů jsem se dozvěděl od kamarádů na zábavě.Rozhodl se ji koupit a nelituji. Opravdu je kouzelná, protože mě dokáže vrátit ve vzpomínkách do časů o kterých si ti, kteří jsou dnes mladí, nemohou nechat ani zdát. Děkuji za ní.

Šoldas

To pravé čtení pro všechny bigbíťáky, který si prožili nádhernej čas zábav v socíku.

Pavel

Ahoj Doli

Děkujeme za tvojí nádhernou knihu.Přečetli jsme ji jedním dechem a nyní koluje po všech příbuzných.

Běta

Milá redakce a pane Doležale

Právě jsem dočetla vaší knihu Generace decibelů.Je krásnou vzpomínkou na časy našich zábav a moc vám za ní děkuji.

Eva

Ahoj Petře

právě jsem dočetl tu knihu co jsem si koupil v HK-červený díl trilogie. nejprve ti chci říct, že knihy nečtu vůbec.Poslední moje kompletně přečtená kniha byla O letadílku Káněti na základce. Nevydržím víc jak deset stran a nesoustředěností na text knihu odkládám.Proto nečtu knihy. takže neber můj názor nijak odborně.Tak jako tak byl jsme zvědavá jak to na mě zapůsobí.V tu chvíli mi bylo jedno jakou knihu od tebe koupím,spíš zda tě z knihy poznám.Tvou knihu odkládám přečtenou po dvou večerech dosti dojatý.A jediné na co bych se tě chtěl hned v úvodu by bylo. Kolik z té knihy je pravdivé, kolik je skutečné?Ačkoliv jsem tu dobu téměř neprožil, myslím, že většino textů a názorů pobírám. Musím přiznat, že jsem nečekal na kolik se mi bude tvá kniha líbit. Je skvělá, děkuji za pěkné čtení.

Jestli bych tě z té knihy poznal?Asi ne, takhle tě neznám, ale to jak jsi uměl vyprávět příběhy bylo jedinečné a stejně to bude zřejmě i s psaním knih. Zkusím další a uvidím.Chtěl bych ji nyní někomu věnovat, protože bych rád od tebe zakoupil celou trilogii Generace decibelů, kterou si nechám celou pro sebe.Pokud můžeš prosím zašli mi je na níže uvedenou adresu.Jo a kdybys tam přidal podpis, nebo tak něco byl bych rád.

Petr Volejník

Přeji hezký den pane Doležale. Dnes jsem si na poště vyzvedl zásilku knih (3x Generace decibelů). Knihy uhradím dnes večer z vlastníhopočítadla. Hned jak dorazím domů. Přijměte prosím drobné "pade" jako poděkování za důvěru. Nepamatujikdy, zda-li vůbec, jsem dostal možnost převzít zboží a teprve poté platit. Věřím, že Vám tento způsob obcho-dování nepřináší špatné zkušenosti. Se zkažeností a jistou "vychcaností" současné společnosti to snad ne-ní tak zlé. Chci Vám ještě říci, že osobně jsem Vás zaregistroval teprve vloni 2. září v Živanicích na nádherném bigbítovém večeru. Jsem z Přelouče (r. 1963) a velmi jsem se těšil na Starou Poštu na Vaše vystoupenís panem Vendou Běhavým. Bohužel, začínající choroba mi nedovolila se zúčastnit. Asi bych to přežil, alenechtěl jsem otrávit večer a zážitek ostatním. Tak určitě někde někdy příště. Co se týče Vaší tvorby, tak zatím mám přečtené pouze ukázky z Vašich knih a recenze na ně. Přesto sejiž považuji za Vašeho věrného čtenáře. Dnes večer konečně tedy otevřu první díl "decibelů." Ještě dovolte jednu troufalou poznámku. Kdybych uměl psát, napíšu to úplně stejně jako VY. Pane Doležale, příteli, přeji dobré časy, ať se Vám (nám) daří. 

 Mirek Cukr Cuhorka

Zdravim,vlastnim 1.dil Generace decibelu,knizka me vratila do mych mladych zabavovych let chtel bych se zeptat kde mohu sehnat 2 a3 dil,Predem dekuji Honza 

Děkuji, děkuji ,děkuji za vzpomínky na krásná léta s bigbítem.

Honza.P


Dobrý večer,Petře..chtěla jsem se jen zeptat..zda ještě někde seženu vaše hororové knihy?.. jinak zdravím..a Generace decibelů mě vrâtila neuvěřitelně mile do minulosti. 

Dana

Mílý pane Doležale

přečetla jsem snad všechny Vaše knihy. Generace decibelů je moje oblíbená. Vracím se k ní a šetřím si ji po kapitolách, aby bylo co číst. Jste rozhodně současný nejlepší autor. Vaše knihy mají vzácnou moc. Dokáží lehce každého čtenáře vtáhnout do děje. Problém je však v tom, že se zpět do reálného světa, který je oproti tomu Vašemu tak chudý, nechce zpět. Prosím pište.

Vaše Monika

Kniha Generace decibelů je jediná o našem mládí. Děkuji za vzpomínky.

Roman

Ahoj Petře

dostal jsem dárkem tvojí trilogii Generace decibelů a jsem nadšen. I když přiznávám, se mi těžce  nelíbili  příhody z " blití" ale kniha mě svým dějem uchvátila. Právě nyní se chystám přečíst "zelenou verzi", ale již nyní vím že se k Trilogii budu opakovaně vracet kdykoli mě přepadne strach z věku.

Zdenda.