GENERACE DECIBELŮ-2. část

Závěrečná část trilogie Generace decibelů, vypráví o dvou ztracených letech života milionu kluků, odvedených k obraně vlasti v Československé socialistické republice. Čtenáři se dostává možnosti, s jejím hlavním hrdinou, prožít ony nelehké časy mazácké vojny, která sice rodila kamarádství na celý život a dělala z chlapců muže, ale také nenapravitelně ohýbala jejich charaktery a zbavovala je iluzí.

Právě v dnešní době, kdy se mluví hlasitě o opětovném zavedení povinné vojenské služby, se stává děj této knihy nadčasově aktuálním.

Knize nechybí žádný z atributů, provázející velké autobiografické výpovědi. Nabízí silný příběh, mimořádně přitažlivé téma a nenapodobitelný Doležalův rukopis, ve stylu hard-boiled.

Informace o knize

Stránky: 210

Rozměr: 21x14 cm

Obal: pevné desky s barevným přebalem

Ilustrace: černobílé fotky, originální obaly LP 

Ukázka z knihy: ano

E-kniha: ano

Audiokniha: ne
250,00 Kč

26 recenzí

Přečetla jsem ji ihned, naráz. Vím, že málokdo toužil odejít z domova a prožít vojnu. Věděla jsem, že ti kluci museli leccos prožít, ale až takhle. Teď jsem to poznala v syrovém čase, strašné. Vždyť to byly děti, dosud opečovávané a nyní hozené do kalné vody. Přiblížil jsi vojnu všem. Každý ty vzpomínky jinak chápe, záleží na povaze a na postavení ve skupině. Je to drsné a pravdivé. Tebe držely ideály. Neměl jsi to lehké. Generace decibelů na vojně.

Tvoje kniha je nezapomenutelný zážitek, drsný a krásný. Tahle kniha je na Oskara.

Přeji sílu do nových akcí, plánů a knih, jsou čím dál krásnější.

Klatovy 8.9.2017 kamarádka Jindra

MIlá redakce, koupila jsme si všechny tři díly trilogie Generace decibelů na křtu v Živanicích a nelituji. Můj manžel byl také na vojně a potvrdil mi, že to skutečně bylo tak, jak je to v knize popsáno.Musím přiznat, že jsem s nikdy nepředstavovala, že to mohlo být až tak tvrdé.Za knihy děkuji.

Lenka

Milý Petře Doležale

byl jsem také na vojně a zažil si s mazákama něco podobného co Vy. Ti dnešní rozmazlení kluci by se tam z toho podělali.

vojín karel nešpora-VU Ostrava Mošnov

generace decibelů-730
Milá redakce.také jsem vojančil a prožil si mazáckou vojnu(1979-1980)
Po přečtení knihy Petra Doležala jsem si tyhle časy zase připomněl.I když to tam bylo někdy k nepřežití, rád na vojnu vzpomínám.
Ondra.

Po dlouhé době kniha, která stojí za přečtení.Rozhodně se při ní nudit nebudete.Je napsána s tak mimořádnou lehkostí, že ji zhltnete za den.Vřele doporučuji.

Dominika

Zdravím všechny v redakci. Byl jsem na vojně v letech 79-81 a líbilo se mi tam. U nás žádní mazáci neřádili jako ve vaší knize. Ale vím, že na jiných útvarech to tak bylo.

Děkuji za pěkné vzpomínky.

Milan Nešpor

Dobrý den.Já na vojně nebyl ze zdravotních důvodů, ale od švagra jsem často slyšel o tom co se tam dělo.Teprve po přečtení této knihy, jsem si ty okolnosti dokázal představit. Děkuji za knihu, určitě se k ní opět vrátím.

Petr

Asi to nejlepší čtení, pro všechny, kteří sloužili za Gustava.Také mně socík okradl o dva roky,a pěkně zadarmo,ne jako dneska , když se platí záložákům takové peníze za týden vojny.

Des.M.Pokorný-VU Bechyně

Dobrý den do redakce a panu Doležalovi

Na vojně jsem sloužil také 83-84 a stejně jako vy měl pěkně tvrdý mazáky, který se s náma příliš nemazlili. Nemyslím si však, na rozdíl od Vás, že by vojna bez nich nefungovala. Rád na ty časy vzpomínám,ale to asi bude tím, že to bylo moje mládí. Dneska by už nebylo ani možný tolik kluků nakrmit a ubytovat. Když čtu s jakou slávou píšou v novinách o tom, že maj pár stovek záložáků-na co si ti blbouni vlastně hrajou? Za knihu děkuji, líbila se mi.

Vašek VU Frymburk-83-84

To nej o vojně v socialistickém Československu. Doporučuji

Alda

Výborný počtení, skvělej humor a velká pravda o ZVS v Československu.

Vřele doporužuji Aleš

Za mě jako vojáka, který sloužil bolševikovi tuto knihu chválím.Je napsaná tak pěkně jak pěkně se čte.

Petr VU Malacky.

O základní vojenské službě jsem toho zatím mnoho nečetl. Tato kniha mě zaskočila. Neumím si představit jaký bych byl já, být povolán na dva roky do zeleného mundůru a jsem rád, že už se dnes nemusí.

Jan 18 let

Odpověď redakce

Milý Honzo.

V 18. letech už byste byl zřejmě těsně před kontrolou odvodové komise a pokud by Vás uznala boje schopným, v dubnovém termínu by Vás čekal nástup na přijímací útvar.Dva roky byly dlouhý čas a v zeleném utíkala služba vlasti sakra pomalu.Koncentrace tolika lidí, kteří byli izolováni, vyvolávala, bohužel, i šikanu ze strany déle sloužících. A tu bychom Vám nepřáli zažít.

I tak však, téměř všichni, na VZS vzpomínají v dobrém.

Zdravíme Vás.

Dobrý den Petře.

Právě dolouskávám 730 velkých zelených a musím poděkovat za velkou dávku nostalgie. Téměř na chlup je to popsané tak, jak jsem to prožíval já sám!

Bude to asi znít až neuvěřitelně, ale já jsem ročník 69, vyučený číšník, odjakživa zarytý a nekompromisní KISSák a dokonce jsem byl na vojně taky kuchař - síla co?

Navíc jsem byl vždycky zarytý antikomunista, fanoušek Odyssey a taky zrovna shodou náhod píšu knihu o svém celém bigbeatovém životě - spíš jen ale tak pro kámoše a rodinu...

Shoda náhod? Ten svět je prostě malej! Jen jsem nikdy nechytal ryby ani neměl fotra lampasáka J

Na závěr mám ale jeden dotaz - v díle "Blilo nás pět" jsem několik stran četl dvakrát - jde o situaci, jak Doliho odvezli VB a on jim utekl z auta. Nevím, zda si toho už někdo všiml? Je to na začátku knihy a pak se to celé opakuje později znovu někde v polovině... Nepředpokládám, že by to mohlo být schválně. Nemám jen nějaký špatný výtisk?

Moc díky za odpověď

Zoran "Bloody Fox" Lišák.

Tahle kniha je ta nejlepší kterou jsem o ZVS kdy četl. Musím přiznat že to tak opravdu bylo a naši zobáci to s náma neměli jednoduchý, ale my když měli jejich číslo na tom byli stejně.

karel D.

Dobrý den

knihu jsem přečetl(vlastně všechny tři díly) a lituji že není ještě nějaké pokračování. Petr Doležal je nadaný spisovatel a já mu děkuji za vzpomínky které se mi vrátily.

Olda M.

Milá redakce

chtěl bych moc pochválit knihu Generace decibelů-tu se zelenou obálkou. Sám jsem byl na vojně také a téměř na ty perné roky zapomněl. Kniha je napsána takovým způsobem že jste rázem zpět v ději a čase. Ještě jednou za ní děkuji.

Vojín Kája

Dobrý večer-právě jsem dočetl vaší knihu Generace decibelů z vojenského prostředí. Je to prima čtení a moc za něj děkuji.

PS: Já měl naštěstí modrou a o nic jsem nepřišel.

Ondřej Jílek

Nádherná kniha o noční můře všech kluků za sociku. Vojna nebyla fakt kojná a dneska by si to ti cucáci rozmazlení zasloužili taky projít. Díky za pěkné a emotivní čtení.

Petr

730 zelených je strašně hezky napsaná kniha a moc se mi líbila. Zhltl jsem ji asi za tři večery a byly tam části, že jsem se přistihl, že mám zatajený dech a hltám jednu stránku za druhou, abych se dozvěděl jak to dopadne. U hlášek ,nezaměnitelného humoru  a stylu,  jako že máma seděla u stolu dojemně ubrečená, že by vedle ni nevybouchla ani neutronová bomba, jsem se natlemil jako prase.  Je to nekompromisní součást Generace decibelů, která je neskutečně autentická, nadčasová a opravdová a nastavuje vyšší laťku literární tvorby.

Štěpán

Moc pěkné čtení, které doporučuji všem.

Otta