LEXIKON ČESKÉHO VINAŘSTVÍ

VYPRODÁNO

Nejprodávanější kniha roku 2000 na knižním trhu.

Jediná a unikátní výpravná kniha mapující historii a současnost českého vinařství byla darem jejího autora neprávem opomíjenému českému vinařství.

V reprezentativní publikaci, která byla vydána k tisíciletému výročí českého vinařství, naleznete množství originálních archivních materiálů, stejně jako seznam všech producentů a jejich vín, která se v České vinařské oblasti připravují.

Kniha patří rozhodně k nejvýznamnějším knižním vinařským počinům 20.století a zapsala se trvale do její historie. I když byla vydána v roce 2000 doposud se nenašla na trhu jí podobná, která by se tomuto tématu tak rozsáhle věnovala. Samotná kniha je pobídkou k návštěvě málem zapomenutých míst  českého vinařství a jeho tvůrců, seznamuje čtenáře i s městy odkud vína pocházejí v uceleném přehledu, včetně kulturních památek, v průvodci nalezneme i seznamy pamětihodností a zajímavé cíle pro vinařského turistu.

Vysoce hodnocená publikace v odborných kruzích by rozhodně neměla chybět v knihovně žádného milovníka vín. 

Česká vína jsou mimořádná, česká vinařská oblast nejsevernější oblastí pro intenzivní ošetřování vinné révy a historie tohoto fenoménu nemá mezi ostatními zeměmi konkurenci. Je důkazem  významu vinohradnické tradice v naší zemi, který by neměl být opomíjen.

Informace o knize

Stránky: 272

Rozměr: 29x22 cm

Obal: pevné desky s barevným přebalem

Ilustrace: barevné a černobílé fotografie, perokresby

Ukázka z knihy: ne

E-kniha: ne

Audiokniha:ne

REPREZENTATIVNÍ PUBLIKACE300,00 Kč 400,00 Kč