S.E.X

Příběh třináctiletého chlapce ze současného ghetta v naší zemi, inspirovaný osudem dětí ze samého dna české společnosti, získal mezi čtenáři několik NEJ.

Nejvíce recenzovaná kniha našimi čtenáři.

Nejvíce ohlasů na podmínky ve kterých hrdina knihy žije.

Největší zájem čtenářů  o pomoc jejímu hrdinovi.

Ale začněme od začátku. Redakce knižního vydavatelství Petra Doležala vyhlašuje každým rokem dětskou literární soutěž Můj svět slov. Když nám přišel příspěvek ze severních Čech, byli jsme zaskočeni. Petr Doležal jej považoval za tak atraktivní, že se s jejím autorem sešel a tak se započal příběh této knihy.

Mimořádně dojemné čtení o opuštěných dětech, hledajících  svého superhrdinu v době která nevytváří žádné ideály pro své potomky, čtenáře dokonale zaskočí svým rozměrem, nadhledem, lehkostí a opravdovostí.Je to veskrze veselá kniha ve které zvítězí dobro, avšak za cenu bolesti.

Kniha je napsána neopakovatelně svobodným stylem současné mládeže a v naší redakci se vedla dlouho polemika zda tento slovník vydat a zveřejnit na jejich stránkách. Nakonec převládl názor, že s úpravami by došlo k ztrátě jedinečné identity, což nám potvrdily i ohlasy čtenářů. 

Kniha představuje nový literární směr NEOŠOKISMUS. Jinými je označována za vrcholné dílo kritického realismu. 

Od svého uvedení na trh /2014/ rozpoutala bouřlivou diskuzi o morálce a svobodě lidského jedince v 21.století.

Informace o knize

Stránky: 256

Rozměr: 24x14 cm

Obal: pevné desky s barevným přebalem

Ilustrace: černobílé, originální crazy piktogramy

Ukázka z knihy: ano

E-kniha: ano

Audiokniha:ne300,00 Kč


111 recenzí

je to ŠOK

Marek 22...

 1. Nikdy jsem nečetla nic lepšího a tvrdšího.Už chápu co je to neošokizmus. Ha ha ha
  Jitka 16

 2. Mám pocit, že básníci ztracené generace nebo dekadentní básníci jsou proti tomuhle dílu břídilové.Hltám každý písmeno týhle skvělý četby,která je tak dokonalá a autenticky trefná,že až mrazí.A výbuchy smíchu střídaj ztuhlej výraz nad lehce ale provokativně pichlavě vloženejma výpiskama krásy.

Pišta 25

 1. Je to humor,ale za těma všema pindama co jich v knížce je se ukrývá hodně smutnej příběh toho postiženýho kluka.je mě ho docela líto.
  Mirek 15

 2. Silná obžaloba týhle společnosti.
  Jan 41

 3. Co slovo to výtlem nad těma přirovnáníma fakt se sotva držím. Některý stránky čtu dvakrát. Prosolený kalhotky,amatérská depilace struhadlem,dentisadistka,přerostlý kocouřisko.....
  Ada 16

 4. Nikdy jsem nezavadil o nic originálnějšího a této knize prorokuji obrovskou budoucnost a ohlas mezi čtenáři.
  Vilém .B Městská knihovna

 5. Kniha mě doslova srazila na kolena.Jeden z mých rodičů byl taky závislej alkoholik.Ale s takovým nadhledem jako Mácha jsem to neuměla.
  Olinka 29

 6. A ten Mácha je fakt opravdovej? Protože jsem v knize našla i jeho mobil.jinak výborný a doporučitelný.
  Andrea 31

 7. Kniha S.E.X je naprostá pecka. Opravdu veledílo, které je myšlenkou srovnatelné s největšími literáty a podáním tak blízké a srozumitelné běžným smrtelným nečtivcům.
  Stefano 25...

 8. Po přečtení knihy S.E.X jsem zasedl k počítači, ač to běžně nečiním a musel se přidat do jejího hodnocení i já. Něčím mě její obsah natolik zaujal. Je to výborné čtení a autor je geniální, protože se dokáže mezi vagínama a kundama a pindama vyhnout vulgarizmu. Velká kniha rodící se spisovatelské star. BRAVO!!!!
  A. Chlad 32

 9. Nikdy jsem nečetla originálnější knížku.
  Eva 48

 10. Prvotní dojem ŠOK. Naprostý šok ,ale Doležalův rukopis je nenapodobitelný. V brzké době o této knize bude mluvit celý národ.
  Tamara.J


 11. Navzdory osudu se Mácha s obrovským nadhledem vyrovnává s životem na dně. Obdivuhodné a inspirujíc

 12. Luboš-Ústí nad Labem

Kniha S.E.X mě velice překvapila, a to velice šokově! Kniha je velmi vtipně napsána, ale i přes sprostá slova a veselé příhody popsané s grácií nevystihují pocity, které mě zastihly při čtení posledních stránek. Nadšení, nedočkavost, překvapení ale hlavně dojetí.
Kniha i přes komické zpracování a na první pohled primitivní příběh v sobě ukrývá mnoho skrytých významů a pravd skutečného života panelákového dítěte, nebo vlastně jakéhokoliv dítěte, který se narodí do světa, aniž by se ho někdo zeptal.
ve své podstatě není kniha komickým dílem, ale smutným příběhem jednoho hrdiny, který je neviditelný, hrdiny, který může chodit mezi námi, aniž by o něj někdo pohledem zavadil. Hrdiny, který se může skrývat na těch nejspodnějších místech.
Děkuji za toto čtení. Zhltla jsem ho na jeden dech!

Dominika

moc jsem toho v životě nepřečetl, takže sem nebudu psát nějaké odborné hodnocení o které stejnak nikdo nestojí... když jsem viděl na FB obálku, tak jsem si pomyslel co to asi bude,, ale reakce byla pravý opak, opravdový šok, ale v tom dobrém slová smyslu - SUPER..skvělá kniha, která není vubec sprostá a vulgární, tak jak se na první pohled zdá. je v ní více reality a pravdy o dnešní společnosti, než by jsi kdo pomyslel.. moc se těším na další díl a držím palce v dalším snažení, změnit tuhle prohnilou dobu. PS: některé hlašky dokázaly fakt rozesmát :-D

Mára

Dobrý den, ta knížka nemá chybu ! je naprosto skvělá přečetl sem jí asi za 2 dny a četl jsem v kuse pořád mě zajímalo co bude dál za mě (y) !

Lukin

Jinak já už jsem v půlce knížky, hodně dobrá práce.. Horko těžko se od ní odrhávám, abych šel něco poudělat i doma..

Láďa

je to úžasná kniha každýmu doporučuji

LENKA 15-Pardubice

nejsem velkej čtenář a na radu jednoho kamaráda sem do ní nakouknul fakt odvaz nenapadlo mě že můžou bejt i takovýdle knížky

Dílí 26

než jsem se odhodlala napsat svojí recenzi musela jsem to skousnout dvakrát.Ještě nikdy jsem nepřečetla tolik sprostých výrazů a slov,ale je to tak podaný a napsaný,že to tam patří a myslím,že BEZ TOHODLE SLOVNÍKU BY TA KNIHA BYLA OCHUZENA A ZBAVENA SVÝ STRAŠLIVÝ SÍLY

jsem fandou Petra Doležala a JEHO KNÍŽEK

Pavlínka

15

knihu S.E.X jsem přečetl za dva dny a měl pocit jako by jsem vstoupil do života jejího hrdiny.Proto jsem si jí rozečetl po druhé.A zjišťuji kolik mi toho v ději uteklo v první vlně šokují a bortící všechny představy o něčem co by se dalo nazvat jakous normou a mantinelem.Je to nejen originální dílo,ale konečně něco co tady po desetiletí chybělo.Totiž rukopis pokračovatele velkých českých spisovatelů.
Anatoli

ta by neměla chybět nikomu kdo rád čte ale myslím,že jednou je málo.Přát si její pokračování je asi troufalé,ale mě by moc zajímalo jak to je s tím příběhem dál.

pavelo

tvrdá a drsná škola literatury,opravdový šok pro uhlazené a slušné čtení kde se nic neděje,brzo najde mnoho těch kteří se budou snažit ji napodobit,ale prvenství autora je nezpochybnitelné Jen nevím jak se o ní bude psát v učebnicích literatury pro děti školou povinné

kukačkaP

sex ovládá naše ložnice S.E.X naše knihkupectví a knihovny

volejník

bravůrní a velmi odvážné vydat na pospas odhalené dušičky dětí ze sociálního gheta jen si myslím,že vlna,kterou u čtenářů tahle kniha vyvolá se přeleje skrze hrázičky českého rybníka

boris

Příběh Máchy jsem dočetla a nechala si celý týden na rozmyšlenou, abych vstřebávala, jak ten příběh je neskutečně krásný. Celý týden na něj myslím a z mysli se mi nějak nedostává ven. Člověk pořád myslí na Sebastianovi činy a jak skončila jeho životní pouť, která navazovala na další jeho (doufám) lepší život.

Když sama proplouvám tímto životem a slýchávám o různých zachráncích, tak žádný se svým činem nechlubí a v tom se skrývá podstata hrdiny jako například i Sebastian.

U Máchy je v knize vidět, jak je jeho nitro krásné a čisté. Je to jeden z mnoha, který se skrývá za svoji ne příliš hezkou tváří, kterou i on sám vidí jako něco, čeho by se chtěl zbavit. Jenomže nikdo není dokonalý a člověk se snaží na sobě nalézat spoustu svých nedostatků, které mnohdy nenávidí. Ale není důvod nenávidět se nebo stydět se za něco, co nám bylo dáno a je v přírodě vnímáno jako krásné.

Je těžké popisovat někoho, který ve vás zanechal pocit, jenž se nedokáže popsat slovy. Dá se jen přiblížit. Když si vzpomenu na nelehké životy hrdinů, tak se stydím za to, jak nyní žiji a tak úžasní lidé se mohli ocitnout na takovýchto místech.

Člověk si nevybírá jen čeká, až co mu život přichystá.

O této knize se dá povídat hodiny, které jsou krásnou připomínkou úžasných příběhu.

Petra

Chci moc poděkovat za takovou nádhernou četbu.Myslím,že budu rekordman věnoval jsem jejímu čtení jeden den své dovolené a celou jí přečetl.Bylo to úžasné.Kniha S.E.X je naprostá pecka a ještě jednou děkuji.

Martin

No konečně sem našel něco co stojí za přečtení.Toho autora neznám,ale sem z jeho psaní vedle.S knížkou se pochlubím známejm,který kupujou překlady ze zahraničí tvrdíc,že u nás není koho číst.U nás myslíc v ČECHÁCH ale to již není pravda.Knížku jsem si zakoupil ze zvědavosti a také ze zvědavosti do ní nakouknul.Umíte si představit jak to dopadlo.Nedá se od ní odejít ani pro kafe.Knihy kupuju každý týden.Čtení je moje jediná vášeň.Ale na žádnou jsem nikdy nenapsal své hodnocení.Tak doufám,že tahle premierová recenze dopadne dobře.

A. Adler

dobrý den rád bych přidal i svůj názor ,který jsem si udělal po přečtení knihy S.E.X jednoznačně je to šok a výborně napsanej humor.A jak se prokousáváte dál tímhle snadným čtením ponáříte se hloběji a hlouběji do fantastického děje.je to nejlepší kniha co znám a moc za ní děkuju.

Kája

14

dobrý den a poděkování za tak originální čtení.Nečetl jsem nic podobného.Je to naprostá pecka.Pročítám si názory dalších který si ji také přečetli a musím s nimi souhlasit. Každému doporučuji.Za mě obrovská jednička.

Otta

29

kniha S.E.X si jistě vyslouží bouřlivé diskutování.Pro jedny bude asi nepřípustná- to morálkou svázáni jedinci,kteří nepochybují o potřebě žít v nějakém kodexu ,byť špatném,ale je to vzor.A pro druhé bude otevření klece a vypuštění na svobodu.I v knihách konečně zasvitlo svobodné slovo.Naprosto, naprosto nepochybuji o tom,že vyjadřovací projev dnešních dětí není takový jak je kniha napsána.Od autora hrdinství a kus odvahy.A od nás čtenářů poděkování.Jen tak dál.Budu bedlivě sledovat nejen diskutování ale i další díl této knihy-mám jí přelousknutou už po druhé.A opět naprosto nepochybuji,že druhý díl brzo spatří světlo tohoto nalajnovaného a svázaného a přetvařujícího se světa.Že se nic neděje? Ale děje a moc akorát nám to nějak uniká.

Pavel

věk raději neuvádím

Ahoj Pavle bez udání věku

jistě jsi moudrým protože jsi přesně vyjádřil co si myslím i já.Knihu mám už otevřenou po třetí a je mimořádná.Díky za spolusouznění názoru na naší společnost.

Otta

Ahoj Otto děkuji za vzkaz je vidět že oba víme o čem mluvíme.

Pavel

Milí vydavatelé knihy S.E.X jsem začínající autorka povídek a poezie.Knihu jsem získala přímo z rukou jejího autora se kterým jsem měla tu čest trávit jedno celé dopoledne.Je to nesmírně hodný člověk a nesmírně pozitivní člověk.Kniha je fascinující plná obratů které mi berou dech a divím se kde je možno sepříst takový slovo sled.Blížím se k jejímu dočtení a myslím,že si jí přečtu vícekrát.Nabízí něco co je zcela mimořádné a to přátelství na dálku.

s poděkovánímJ.T

Kniha S.E.X je jazz nerespektující žádné melodie,plná zvratů a improvizací.Čtenáře mrazí při jejím čtení a chlupy na rukou se mi ježí.Prý to funguje jako jakýsi indikátor.Myslím že máme dočinění s největší knihou posledních minimálně třiceti let a její autor,ten Petr Doležal se jí zařadil po bok českých spisovatelů,kteří nebudou pro své dílo národem zapomenuti.Těším se na další knihy z jeho počítačové klávesnice-mělo by se spíše říct z jeho autorského pera,ale to už asi není moderní.K obsahu samotné knihy se lze těžko jedním dechem vyjádřit.Příběh je od samého počátku veden ke svému neveselému konci,ale s malinkou nadějí,že snad zítřek bude milosrdnější.Kniha je přátelství nabízející volání jejího hrdiny,který se pere s každodenností a ještě si najde čas na humorné,zlehčující přirovnání.Jeho nadhled je napodobitelný,ale vyžaduje cosi víc.Já jsem nadšena ale tuším ,že S.E.X se bude jejímu autorovi jen velmi těžko překonávat.laťka je nasazena zatraceně vysoko.

Olinka 121619

ohlasů na knihu S.E.X je požehnaně mnoho a jak by ne.? Něco takového nebylo dosud nikým napsáno.Kniha je podle mého čtenářského názoru bezkonkurenční.A trochu mám obavu,že bude snaha ji někam odklidit.

Nedejte se

Radek PP.

Velmi čtivé a čtivé těžko se od toho utrhne chvilka a už to nedá a těšíme se na setkání s hrdinou a lidmi tvořícími jeho okolí.Prvotní nápor toho netradičního vyjadřování trvá asi do čtyřicáté stránky,ale autor knihy ví přesně co chce a jde si za tím.Kdyby se mu to náhodou dostalo k přečtení

PROSÍM NAPIŠTE POKRAČOVÁNÍ.

Jiří S.

PS.čím dřív tím líp

knihu jsem přečetl s ohromnou chutí a nelituji

J.P.B

těžko vyjádřit co si pomyslíte když odložíte knihu S.E.X Nejprve vás napadne slovo vulgarita,nemorálnost a někdo křičí z venku to se nehodí a nedělá.Kniha je bouřící vulkán,který palí vše co mu stojí v cestě.Je mi líto všech dětí z ulice a je mi líto společnosti,která o nich ví a nic pro ně nedělá.Mácha ,pokud se tak hrdina opravdu jmenuje,je pouze odraz v zrcadle,ale pro skeptiky v našich řadách dodávám-opravdu to tak je,stačí zajet do některé problematické zony našeho státu.

Děkuji Walda

Recenze na S.E.X.

přečetl jsem tvou knihu, parchante,

od pěti do půl deváté večerem dnes

za ten krátý čas hltal jsem ardente

všechno co si na ten papír snes

přečetl jsem tvou knihu, v sedě

za stolem u kávy jsem začal číst

pak jsme byli spolu na záchodě

až si odkrvené nohy musel hníst

přečetl jsem tvou knihu, ty debile

brečel jsem u ní a zase se smál

těch pár hodin s ní bylo mi mile

polykal jsem ta slova dál a dál

přečetl jsem tvou knihu, teď recenzi

vystavím tomu příběhu slušný účet

zpočátku se mi zdálo že máš tezi

jen jako Šimek a Grosman bučet

přečetl jsem tvou knihu, kolego

tak jsi mne nazval ve svém věnování

vím, že je to výsměch, tohleto

o tvém nadání já nemám ani zdání

přečetl jsem tvou knihu a zklamala

čekal jsem více patosu a blbých řečí

velká reklama však kupodivu nelhala

barvitý styl, vše volně v žádné křeči

přečetl jsem tvou knihu, příteli

napoprvé jsem něco málo pochopil

abych neztratil svůj talent v jeteli

musím se snažit abych více psal

a méně pil

Jan Ziny Vávra

PS: Objednávám jedny vidle

S.E.X. zvedá lidi ze židlí.

Nemohu se, ty vole dočkat

co s nima udělá první návidlí

knihy mám rád a dokonce i ty které jsou žánrově mimo můj okruh zájmů.O koupi téhle knihy mě přesvědčily reakce předešlých kupujících.Musím přiznat,že originální ba řekl bych přímo naléhavá.Čte se snadno a pobaví

ale ten závěr přímo fascinující.Dojemný.tak mě napadá taková podivná myšlenka.Když knihu dočtu mám pocit ,že jejího hrdinu trochu zrazuju.

s díky čtenář

Tomras

příběh popsaný v knize S.E.X je dojemným a upřímným čtením.jsem čtenářem skoro denním a marně bych hledal knihu ,která by se podobala této.Děkuji jako moji kolegové recenzisti a těším se nejen na druhý díl ale také na další knihy PEtra Doležala.

Ondra z Mělníka

Ihned po dočtení knihy S.E.X usedám k počítači a přidávám i já své hodnocení.Je skvělá a nesrovnatelná s jinou spíše s jinými knihami.Těším se na další knihu České vidle,která je v knize taktéž představena.Nepochybně to bude zase bombice.

Olin 17

Vaší knihu S.E.X jsem přečetla jedním dechem hned ten večer, ač jsem byla po zdlouhavé cestě velmi unavená. Četla jsem až do rána. Ani si netroufám žádnou kritiku. Jen jsem se přesvědčila jak se musím při svém psaní učit. Zaujala mě Vaše květnatá mluva (ani nevím jak to lépe napsat) protože tak nápaditě něco popsat umíte asi jen vy. A to je to co bych chtěla umět.. Vtipně a nápaditě

Asi se budu opakovat a používat slov,kterých již vyslovili ostatní,kteří byli stejně jako já tolik zasaženi tím smutným příběhem o malém klukovi ,který musí žít v takových podmínkách.Kniha je sugestivní a nás čtenáře ,kteří propadli její magii,něčím spojuje.

S poděkováním

Míla

chci pochválit výše uvedenou knížku.. Dočetla jsem ji záhy, způli už cestou autem do Opavy, zbytek po chvilkách v nocích.. Rozhodně je napsaná lépe, než knížky amerického typu s naivními optimistickými příběhy podobného schématu. Jeví se mi pravdivá (myslím, že je psaná převážně na základě reálného příběhu), autor dobře vystihl milieu i slovník popsaných skupin obyvatel. Kromě povrchního dojmu (dojmů), originality některých popisů na mne dýchl hlavně hluboký smutek z prázdnoty a bezesmyslnosti.. který naštěstí přebíjí naděje v síle mladých, síle lásky, upřímnosti, schopnosti přežít prakticky vše a začít znovu a dál..
Věřím, že lidi, kteří aspoň náznakem podobné prostředí zažili, a nezapadli do něj nenávratně, kniha hluboce osloví a povzbudí..
a v neposlední řadě ji lze "používat" i jako protialkoholní výzvu všem na cestě k této zlé závislosti..
Tedy děkuji i jako psychiatr a psychoterapeut

Taky bych rád přidal názor na knihu S.E.X, kterou jsem dnes dočetl: Drsná, zábavná, dojemná kniha, která donutí k zamyšlení. Mnoho povedených přirovnání, které mě nejednou rozesmáli. Sprostá mluva dává knize šmrnc. Ihned jsem knihu doporučil kamarádům. Taktéž jsem pochopil význam slova NEOŠOKISMUS. Bravo pane spisovateli!

Kniha S.E.X je první knihou,která mě natolik zaujala,že se o své pocity dělím s ostatními.Nedivím se té záplavě názorů a hodnocení.Je provokující a dává příslib,že jeho další knihy budou stejně naléhavé a burcující.Když ji čtu napadá mě pouze jediný autor ,přímo mě nutí učinit onen historický příměr a našeho spisovatele posunout do evropské elity.A tím je CHARLES BUKOWSKI. Výborně mistře a snad nám nebudete také emigrovat-byla by to škoda.

Matěj P.

33

Souhlasím s tvým názorem Matěji.Bukowski to je přesně to co mě napadlo při čtení knihy S.E.X věřím že ten náš Charles o sobě dá moc hlasitě vědět.Jsem zvědav na jeho avizovanou novinku o českém debilismu České vidle.

Pavel

Ještě teď se směji když si vzpomenu na vtipný obraty v knize S.E.X Závěr mě připadá dost mrazivej a tragickej. Hned se do ní pustím znova.Výborné čtení a zábava.

Mirek.L

Ostrava

Jediná knížka, kterou jsem za poslední 3 roky přečetl. Chytne a nepustí :)

pepa

Ahoj, Petře!

Přečetla jsem Tvoji knihu, dokonce dvakrát, a nechala v sobě uzrát dojmy. Ani dnes nejsem se svým názorem hotova. Teď by to chtělo setkání, debatu.Jenže tak se to neděje ani u jiných autorů.

Kniha mě nešokovala. Ani atypickým slovníkem. Jen jsem si musela zvyknout. Plně jsem se vžila do problémů hlavní postavy a trpěla s ní.

Vždyť já prožívala podobný osud. Pořád mám dojem, že v pozadí je ještě jiný příběh.

Obdivuji Sebastiana, že měl tu sílu tak brzy se zvednout. Já ne.

Kniha je úžasná:

rafinovaný název, přitažlivý a překvapivý, matoucí

plně vystihuje dnešní dobu

závěr je dechberoucí

v žádném díle není možnost potkat se s chlapcem alespoň virtuálně

nutí člověka přemýšlet, kombinovat

obsahuje spoustu hlubokých myšlenek, vypsala jsem si je

přesvědčila mě, že naděje neumírá poslední, na konci je vždycky člověk.

Jsou to jen mé pocity a dlouho jsem se s nimi prala. Ještě spoustu dní se budu ptát a odpovídat si.

Nebylo lehké tenhle úžasný příběh dát na papír, musel nejdřív uzrát.Obdivuji Tvoji sílu, obrazotvornost. I ty jsi musel prožít vše společně se Sebastianem. Nedokázala bych to.

Děkuji Ti, hlavně za to, že jsi.

Jindřiška

Už brzo bude neznalost knih Petra Doležala vážným společenským prohřeškem.Patří k tomu nejoriginálnějšímu co se tady po dlouhý době vylouplo.Těším se na Vidle.

Roman

Rozhodně nemám ve zvyku psát nějaké "recenze", o knížkách si povídám moc ráda,tak snad má moje sestra pravdu.I když jsem byla upozorněna,že vaše kniha je zvláštní,nic konkrétního jsem dopředu nevěděla.Šok,který přišel hned na úvod z vulgarismů,které, jak sám říkáte v jedné části knihy"jsou jenom slova",(a máte pravdu),se mi bohužel nepodařil překonat až do konce čtení.Byla jsem přece jen vychována v jiné době.Nicméně ani tento fakt nezabránil tomu aby se po úvodním"prokousání" se dějem ,s knihy nestala jedna z mála knížek které si sama pro sebe označuji za "drogové",což v podstatě znamená to,že je člověk nucen číst bez ohledu na okolí(teda v rámci možností,do práce fakt musím),ještě štěstí,že je vaše kniha tak útlá.Na dotaz jestli jsem brečela,jsem musela po pravdě přiznat že ne,u knížek nebrečím,což ovšem neznamená,že ve mě knížka nezanechá spostu pocitů a nevyvolá řadu otázek.Jsem ráda,že mám kolem sebe lidi,s kterými to mohu probrat,vis.moje sesta nebo dcera.Její názor zatím neznám,knihu teprve čte,ale pokud by byla v pubertě přiznávám,že bych ji knížku ke čtení určitě nedoporučila.Stereotipy se odbourávají těžko.Zklamal mě závěr knihy,čekala jsem,že z "fetˇáka" se vyklube opravdu fetˇák,který si medaili koupil někde na burze,ale je pravda,že by to pro hlavního hrdinu bylo už asi "silné kafe",chápu že jste mu chtěl nechat alesponˇnějakou naději.Moc se omlouvám za rozsah mé poznámky,ale bohužel stručneji to nezvládám,ale fakt se snažím.Přeji další zajímavé projekty a hodně času u vody.

Petra

Jestli budou i ostatní Vaše knihy povedené jako S.E.X,kterou právě čtu ,tak ve mně máte nejvěrnější čtenářku

Lucka

Fantastické a neučesané čtení o životě jaký je.

Doležal je jako spisovatel opravdu zajímavý a tak nebudu líná a opatřím si i jeho další knihy.Schválně jestli budou tak čtivé jako S.E.X

Monika Š.

S.E.X je ta nejlepší zábava, kterou jsem v knize četl.Ale závěr je zase hodně smutku.Už ji čtu po druhé a každýmu doporučuju.A taky děkuju tomu spisovatelovi.

Ondrej

Tahle kniha mě teda zaskočila svojí otevřeností a pravdivostí.Ani se nedivím těm, který tady píšou svý názory.Je to moc zajímavé čtení a kdyby se zase objevilo ještě něco podobnýho, hned to zakoupím.Hrdinovi přeju aby mu přestaly růst ty zuby.Měl jsem v dětství něco podobného a tak mu rozumím.

Milan L

Už teď se mi stýská.nebudeš zase neošokovat v nějaké další nové knize?

Libunka

Bravůrní balanc na hraně slušnosti a naléhavé opravdovosti.Doležal je velmi zajímavý spisovatel, který o sobě dává hodně hlasitě vědět. a je to dobře.Už mě lezou na nervy všechny ty poameričtěný detektivky a poevropštěný knihy.Jsou jako kuřata z Polska, pěkně zabalený a pěkně otrávený.

Ladislav Čakin

Ahoj Mácho, posíláme ti s holkama tenhle vzkaz i sem a budeme čekat, až nám napíšeš.

Pozdravuj Leoše a Janku

Petra

Milý pane spisovateli.

Dočetla jsem Vaši krásnou knihu S.E.X a hádejte, co jsem učinila.Oběhla obchody a knihovnu a obstarala si Vaše další knihy.Mnozí z těch, kteří si ten dojemný příběh četli, učinilo to samé.Jste nadán Bohem, k tomu, aby Vaše magické knihy, okouzlovaly čtenáře. Budu sledovat Vaši karieru a jsem si ji téměř jistá.Pište tak, abychom mohli být v životě šťastnější, díky Vašim novým příběhům.

Vaše oddaná "cizinka."

Kniha S.E.X je nejopravdovějším českým dílem, které se tady dá, po dlouhé době sehnat.

Autora jsem dosud neznal, ale musím souhlasit.

Je skvělým příslibem pro Českou literaturu.

Tomáš

knihu S.E.X mám moc ráda.Je to taková láska na první přečtení.celý den se těším až si kousek přečtu a i když bych mohla více, pak by to nebylo ono.Napsáno přesně jak se zde dočítá,Podmanivé a neodolatelné, magické počtení.Autor je velmi nadaným a těším se na další jeho knihy.Dík Petře!!!

Korálová

Velice tajímvá kniha. Z počátku jsem byl šokován, což se postupně přeměnilo v nebývalý zájem v knize pokračovat.V některých pasážích bylo zapotřebí se zamyslet a vžít se do myšlenek autora.Jsem rád, že se na české scéně objevuje autor, co se nebojí napsat knihu,která nezavání komercí a průměrností.Všem co rádi čtou amají rádi neokoukané a šokující knihu velice doporučuji.

Kniha S.E.X je kniha, kterou musíte dočíst i kdyby hořela střecha na baráku,.nedá se od ní odtrhnout..Koupil jsem si jí a byl nadšen.Postupně ji přečetla moje mamina/ v rekordu rodiny za 4 dny) a moje přítelkyně.Dopadlo to stejně jako u mě.Naše celá rodina zakoupila postupně všechny knihy od Petra Doležala a jsme nadšeni.

Těšíme se na slibovanou novinku České vidle a pro autora máme vzkaz.

PIŠ!!

Martin

Kniha S.E.X, je pro mě ta nejlepší kniha, ze všech, které jsem dosud četl.

Siko

S.E.X je moje kniha z nejoblíbenějších a nejlepších.Jsem zvědava na ostatní knihy pana Petra, kterého znám osobně a mám s nim i fotku.Na hrdiny z této knihy nedám dopustit.A všem kdo ji dosud nečetl chci napsat

VELKÁ CHYBA!

Kristýna "kolegyně"

I já tvrdím to samé.Je to ta nejlepší kniha, kterou kdy spatřila moje knihovna.S díky za čtenářský zážitek

Otakar N.

Příběh chlapce

píšícího básně v prostředí, které dokáže zlomit silné charaktery dospělých, mě zaujal.

A velmi dojal. Petr Doležal je vycházející hvězda, české literární oblohy.

Radek Janků

Když jsem si přečetla knihu S.E.X napadlo mě, že my všichni, na které tolik zapůsobila, jsme nejenom vyděšeni, potěšeni jejím obsahem, ale nejvíce svědky, narození spisovatelského génia.

Nikterak neparafrázuji, v literatuře pracuji dlouho, abych to snadno rozpoznala. Zaslouží si nejenom naši pozornost, ale laskavou přízeň.

Pokud vynechám dějovou linku, zaskočil mě především Doležalův styl, kladení jednotlivých slov, nerespektující žádné z pravidel. Spád děje a překotné vtažení do jeho světa, bez varování z možných následků.

Skoro bych chtěla říci, to je pohled na svět z výšin, i za nás.

Olina

nemůžu se dočkat!!!!!!
super knihy mám s.e.x. a chytání... bomba, pište pořád a víc!!

Kniha S.E.X je nejšokujícím dílem, které jsem četla.

Zaujala a proto si obstarám i ostatní knihy Petra Doležala.

Knize vytýkám pouze otevřený konec, tolik jsem si přála, aby příběh dopadl kladně.....

Milena

Budu se opakovat-je tím nejzajímavějším, co jsem si kdy přečetl.

Bohdan

S.E.X je výborný čtení

Petr

Knížka se mi moc líbila četla se pěkně .Hezky to utíkalo i jsem se u ní zasmála i poplakala a to mám na knížkách nejraději.

Někdy tam byly výrazy drsnější, ale nevadilo mi to, spíš to zvýraznilo tu situaci....

Chtěla jsem se zeptat, v jakých letech se to stalo? Hádám devadesátá léta?

Ráda bych si koupila i nějakou další, láká mě ta strašidelná, ale bojím se, že bych se pak bála, protože věřím na nadpřirozeno atd.

Nějakou podobnou jako je S.E.X? Doporučíte?

Knihu S.E.X jsem si přečetl na doporučení kamarádky z práce.

Souhlasím, že styl jakým je napsaná se opravdu tak snadno v jiných knihách nenalezne.

Zaskočil mě, ale příběh je mimořádně zajímavý

Marcel

Klasické to dílo kritického realismu.Jen tak dál!

Jiří Kuchař

Vážená redakce a vážený pane Doležale

Dovolte mi, abych napsala několik dojmů, které mám po dočtenéní knihy S.E.X.

Je nečekaně reálná.Pokud její námět opravdu čerpá ze skutečnosti,tak jejího hrdinu lituji.

Termín superhrdinství jsem nikdy nikde nečetla, ale domnávám se, že je to ještě něco víc, než obyčejné hrdinství?

S klidem ji můžete doporučit i starší generaci.

Marie 63 let.

Petr Doležal je mně známým již několik let. Četl jsem od něj knihu Chytání na věčné časy a pak byl v jeho tvorbě poměrně dlouho klid.

Ale nyní všem svým fanouškům připravil hojně radosti.Četl jsem knihy S.E.X, novinku České vidle a ponurou knihu Děvčátko zdvihá loutku.

Z nich je nejpřítažlivější S.E.X.Těším se na Generaci decibelů a vlastně na všechny jeho knihy.

Děkuji Vám pane spisovateli.

Miroslav-ten co jste mu přimaloval do knihy s věnováním postavičku rybáře....

Kniha Sex je časovaná nálož,neznám lepší počteníčko.

Pavel z Velkého Oseka.

Kritickým pohledem by se dalo knize ledacos vytknout, ale čemu ne? je nutno otevřeně přiznat, že čím déle ji čtete, tím více propadáte jejímu dojímavému stylu.Její autor pro svého čtenáře vytváří zvláštní svět ve kterém dobro vítězí za cenu bolesti.Tuším, že se tomu snad říká naděje.

I.Z

Každá Petrova jeho kniha je potěšení a těšení na chvilky, které si pro sebe ukradneme.

Eliška

Vážená redakce knižního vydavatelství

Přečetla jsem knihu SEX a musím ji pochválit.Je velmi pohodářsky a s nadhledem napsaná.Jenom mě mrzí ,že ten příběh je podle skutečného příběhu.Tak mě je jejího hlavního hrdiny líto.

Není tam uvedeno ve kterém městě se to odehrává,ale tuším správně, že to jsou Severní Čechy?

"Holka z Prahy"

Dobrý den

právě jsme dočetl knihu S.E.X a jsem z ní vedle!!! Je to kniha, kterou budeme jednou oslavovat jako vrchol neo kritického realismu.Petr Doležal má zvláštní dar, neurazí ani potrefenou husu.

Díky

Radek

Znám všechny knihy Petra Doležala, ale SEX je rozhodně tou nejlepší kterou napsal. Je neuvěřitelné s jakou lehkostí a nadhledem dokáže psát o tak závažném problému jakým je chudoba v blahobytu.Těším se avizovanou novinku o Čtení mysli. Už aby to bylo.

Mirek

Patříme s mojí ženou mezi čtenáře Petra Doležala a vždy se těšíme na jeho další novou knihu. Sex však považujeme, stejně jako všichni kteří ji přečetli, za absolutní vrchol jeho spisovatelské tvorby.

Přátelé z Kolína

Kniha S.E.X se čte velmi lehce.Někdy se zasmějete, ale také občas zabrečíte. Je napsaná velmi čtivě a dá se přečíst jedním dechem.

Lenka

Moc smutné čtení. V mé knihovně zaujímá čestné místo a když mi je teskno sáhnu po ní.

Eliška 

O knize jsem četl tolik recenzí a divil se že zde ani jedna záporná.Tak jsem se ji rozhodl také přečíst a kriticky se k ní vyjádřit.

Ale všechny své poznámky jsem zahodil. Je napsaná tak nějak povznešeně nebo co já vím, že pár drobných připomínek nestojí ani za řeč vedle jejího odkazu a novátorství. Ovšem toto první vítězství  neznamená, že nepodrobím i ostatní knihy Petra Doležala  svému kritickému oku.

Agent 07

Kniha SEX mi připadá ze všech Doležalových knih ta nejsmutnější.

Karel F.

Knihu jsem si zakoupila v elektronické verzi. Její děj mě doslova přišil k tabletu a nemohla jsem od něj dokud jsem se nedostala až ke konci. Děkuji.

Vlasta

Moc dojemné čtení

Jitka

Když jsem spatřil v televizi první díl seriálu Most, napadlo mě že scénář měli napsat podle této knihy. Je fantastická.

Pavel

Kniha SEX je jedna z mých nej knížek. Jsem pravidelným návštěvníkem těchto stránek a čtenářem Petra Doležala.Věřím že nepřenese svojí tvorbu pouze do audioknih jak je zde avizováno od konce loňského roku. I když jsme příznivcem tištěné knihy, dílo SEX bych si však s chutí poslechl.

Pavel K.

V mém životě hrají knihy velmi významnou úlohu. Ještě nikdy jsem nebyla zasažena jejich obsahem tak silně, jako když jsem přečetla S.E.X. Je tak naléhavá a mě jako matku s postiženým synem, oslovila dvojnásobně. Styl psaní je nenapodobitelný. Máme tedy vzácnou příležitost, těšit se na další setkání s výraznou osobností. Knihu doporučuji všem, kteří chtějí spatřit pravdu, bolestivou a nesmlouvavou a rádi se smějí.
Mlejnská